JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 11. SINIF KONULARI

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavı 8 Ocak 2017 Pazar günü yapılacak. Sınavda sorulacak olan soruların konu kapsamı belirlendi. Şu anda 8. 9. 10. 11. sınıfta okuyan öğrenciler için düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 11. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Coğrafya, Felsefe, Tarih, Biyoloji, Kimya ve Fizik derslerinden sorular  yöneltilecek. Şu anda 11. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

11. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

TÜRKÇE DERSİ KONULARI

Anlatım Özellikleri, Cümlede Anlam, Paragrafta Anlam, Paragrafta Yapı, Ses Bilgisi, Yazım Kuralları, Sözcükte Yapı, Ek-kök, Öğretici Metinler, Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatı, Serveti Finun Dönemi Türk Edebiyatı, Edebi Akımlar

MATEMATiK DERSİ KONULARI

Mantık, Bölünebilme, ModülerAritmetik, Doğrusal Denklem Sistemlerinin Çözümü, 2. Dereceye Dönüştürülebilen Denklemler Ve Denklem Sistemleri, 2. Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler, 2. Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlik Sistemleri, Sayı Dizileri, Bilinçli Tüketici Aritmetiği

FİZİK DERSİ KONULARI

Vektörler, Yeryüzünde Hareket, Hareket, Dinamik, Momentum, Enerji

KİMYA DERSİ KONULARI

Kuantum Sayıları, Adlandırma, Yükseltgenme Sayıları, Kimyasal Hesaplamalar, Elektron Dizilimleri, Mol Kavramı, Gazlar, Kimyasal Türler, Enerji Seviyeleri Arasındaki Hesaplamalar

BİYOLOJİ DERSİ KONULARI

Canlılarda Enerji Dönüşümleri, Fotosentez, Solunum, Sinir Sistemi, Endokrin Sistemi, Duyu Organları

TARİH DERSİ KONULARI

XX. Yy'da Osmanlı; Devleti Dağılmaktan Kurtarmak İçin Fikir Akımları, 2. Meşrutiyetin İlanı, 31 Mart Vakası, Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşı, 1. Dünya Savaşı Gizli Paylaşım Elemanları, Mondros Ateşkes Anlaşması Ve Sonuçları, Milli Mücadele Örgütlenme Dönemi; Erzurum Kongresi, Son Osmanlı Mebusan Meclisi, TBMM'nin Çalışmaları, Türk Devriminin Niteliği, Milli Mücadele Cepheler Dönemi; Kütahya-Eskişehir Savaşları

COĞRAFYA KONULARI

Ekosistem Ve Biyomların Dağılışı, Şehirler Ve Fonksiyonları, Madde Döngüleri, Mekansal Sentez Türkiye, Türkiyede Ekonokik Faaliyetler, Uretim, Dağıtım Ve Tüketim, Nüfus Politikaları, Türkiyede Arazi Kullanımı, Nüfus Pramitleri

FELSEFE DERSİ KONULARI

Felsefeye Giriş, Bilgi Felsefesi, Varlık Felsefesi, Ahlak Felsefesi

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk Sınavında 11. Sınıf Öğrencilerine Kaç Soru Sorulacak ve Sınav Süresi Kaç Dakika Olacak?

8 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bursluluk Sınavında 11. sınıf öğrencilerine toplam 100 soru sorulacaktır. Toplam sınav süresi 100 dakika olarak belirlenmiştir. Soru dağılımı derslere göre şu şekildedir: 

Türkçe 25 soru, Matematik 25 soru, Fizik 9 soru, Kimya 8 soru, Biyoloji 8, Tarih 10 soru, Coğrafya 8 soru, Felsefe 7 soru

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVINA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekecek Diğer Konular

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 8. SINIF KONULARI

8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 8 sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Sosyal Bilgiler derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 8. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 9. SINIF KONULARI

8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 9 sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Sosyal Bilgiler derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 9. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 10. SINIF KONULARI

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. 8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 10. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Tarih, Coğrafya derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 10. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

ABC KOLEJİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

Özel ABC Koleji, Öğrenci Seçme sınavı 21 ve 22 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ankara Eryaman bölgesinde yer alan başarılı okullardan biri olan ABC koleji nitelikli ve bilgili bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Eğitim ve yaşam boyu öğrenim ilkesini temel alan ABC Kolejleri, öğrencilerinin öncelikle araştırmayı ve öğrenmeyi öğrenmelerini hedeflemektedir. Özel ABC Koleji Öğrenci Seçme Sınavı ile ilgili detaylar aşağıda verilmiştir. Yazının ayrıntılarına bakabilirsiniz.

TERAKKİ VAKFI OKULLARI DÜZEY BELİRLEME SINAVI

Ülkemiz tarihinin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Terakki Vakfı Okullarının temeli Selanik’te atılmıştır. 1877 yılında Mekteb-i Terakki adıyla eğitim hayatına başlamış bir okul olan Terakki Vakfı Okullarının Düzey Belirleme Sınavı 12 Nisan 2015 tarihinde yapılacak. Terakki Vakfı Okulları Düzey Belirleme Sınavı ile ilgili tüm detaylar aşağıda verilmiştir. Sınava katılacak olan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

ARI KOLEJİ BURSLULUK SINAVI

Arı Koleji Bursluluk Sınavı tarihi açıklandı. 4. sınıfta okumakta olan öğrencilere (Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından) verilecek burstan 15 öğrenci faydalanacak. Bu burstan faydalacak olan öğrenci, Özel Arı Ortaokulundaki eğitim ve öğrenimi boyunca ücret ödemeyecek. Başarı sağlayan 15 öğrenciye %100 Burs verilecek. Peki Arı Okulları Eğitim Bursu ile ilgili detaylar neler? Arı Koleji Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

İNCİ KOLEJİ BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

İnci Koleji Bursluluk sınavı sonuçları, 5 Mart ve 6 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan  İnci Koleji Bursluluk Sınavı sonrasında açıklanacak. 3. 4. 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin kayılacağı sınavdan alınan başarıya göre 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitim bursu sağlanacak.

 İnci Koleji Bursluluk Sınavı Sonuçları için aşağıdaki sorgulama linkine TIKLAYINIZ.

ASFA EĞİTİM KURUMLARI 6. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

ASFA Eğitim Kurumları Bursluluk sınavı 27 Şubat 2016 Cumartesi yapılacak. 6. Sınıf Bursluluk sınav konuları için TIKLAYINIZ.

DOKTORLAR KOLEJİ BURSLULUK SINAVI

Doktorlar Eğitim Kurumlarının 2016-2017 Eğitim ve Öğretim dönemi bursluluk ve kayıt kabul sınavı tarihleri açıklandı. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 10. 11. 12. sınıflara geçiş için Seviye Belirleme Sınavı ile öğrenci kabulü yapılacak. Doktorlar Koleji Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavına katılmak isteyen öğrenciler, online başvuru formunu doldurarak sınava başvurabilirler. Doktorlar Koleji Bursluluk Sınavı ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

DOĞA KOLEJİ LİSELER İÇİN BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

DOĞA OKULLARI LİSELER İÇİN BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...