DOĞA KOLEJİ 4. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Kolejinin 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek sınavda sorulacak soruların kapsamı belirlendi. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini içerecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 4. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

4. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

TÜRKÇE DERSİ KONULARI

5N 1K, GÖRSEL OKUMA, GÖRSEL SUNU, ÖYKÜ (OLAY, YER, KİŞİ, ZAMAN, ANA FİKİR) UNSURLARI, SÖZCÜKLERİN ANLAMLARINI TAHMİN ETME, GERÇEK‐MECAZ‐ TERİM ANLAM, “AMA FAKAT VEYA” SÖZCÜKLERİNİN KULLANIMI, CÜMLEDE VE METİNDE SEBEP‐SONUÇ İLİŞKİSİ, İSMİN HALLERİ, GÖRSEL OKUMA, TÜREMİŞ  KELİMELER, KARŞILAŞTIRMA YAPMA, NOKTALAMA İŞARETLERİ, İMLA KURALLARI, ANLAMLI VE KURALLI CÜMLELER, ŞİİRDE KONU, METİNDE KONU, EŞ ANLAMLI‐ZIT ANLAMLI‐EŞ SESLİ KELİMELER, SINIFLANDIRMA YAPMA, DEYİMLER VE ATASÖZLERİ, TERİMLERİ YERİNDE VE ANLAMINA UYGUN KULLANMA, BETİMLEME, ÖYKÜDE “ANA DÜŞÜNCE‐YARDIMCI DÜŞÜNCE, ANA KAHRAMAN‐ YARDIMCI KAHRAMAN”, METİNDE “GİRİŞ, GELİŞME, SONUÇ” BÖLÜMLERİ, ŞİİRDE ANA DUYGU, İSMİN YERİNE GEÇEN KELİMELER, KARŞILAŞTIRMA YAPMA, ÜNSÜZ YUMUŞAMASI

MATEMATiK DERSİ KONULARI

AÇILARIN ÖZELLİKLERİ, AÇI ÖLÇÜ BİRİMLERİ, AÇILARIN ÇİZİMİ VE ÖLÇÜMÜ, ÖLÇÜLERİNE GÖRE AÇI ÇEŞİTLERİ, DİKDÖRTGENLER VE ÜÇGEN, KÖŞEGENİN BELİRLENMESİ, AÇILARINA GÖRE ÜÇGENLER, KARE VE DİKDÖRTGENİN AÇI VE KENAR ÖZELLİKLERİ, ÜÇGEN, DİK ÜÇGEN, KARE VE DİKDÖRTGEN ÇİZİMİ, SİMETRİ, SÜTUN GRAFİĞİ, 4‐5‐6 BASAMAKLI DOĞAL SAYILAR, DOĞAL SAYILARDA ÇÖZÜMLEME, DOĞAL SAYILARIN SIRALANMASI, YIL‐AY‐HAFTA‐GÜN, DOĞAL SAYILARLA TOPLAMA İŞLEMİ, TOPLAMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ PROBLEM ÇÖZME‐ PROBLEM KURMA, DOĞAL SAYILARLA ÇIKARMA İŞLEMİ, ÇIKARMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ PROBLEM ÇÖZME‐PROBLEMLER KURMA. TOPLAMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ  PROBLEMLER ÇÖZME‐KURMA, ÇIKARMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ PROBLEMLER ÇÖZME‐ KURMA, DOĞAL SAYILARLA ÇARPMA İŞLEMİ,10‐100‐1000 İLE ZİHİNDEN ÇARPMA İŞLEMİ, İKİ DOĞAL SAYININ ÇARPIMINI TAHMİN ETME, DOĞAL SAYILARLA BÖLME İŞLEMİ, BÖLÜMÜN TAHMİNİ VE BASAMAK SAYISI, TARTMA

FEN BİLİMLERİ DERSİ KONULARI

VÜCUDUMUZA ŞEKİL VEREN YAPILAR, VÜCUDUMUZUN ŞEKLİNİ KORUYALIM, NASIL SOLUK ALIP VERİYORUZ? KANIN VÜCUTTA TAŞINMASI, EGZERSİZ VE NABIZ, NEDEN EGZERSİZ YAPMALIYIZ?, KUVVET NEDİR? KUVVETİN ETKİLERİ, MIKNATIS NEDİR?, MIKNATISLAR HANGİ  MADDELERE ETKİ EDER?, MIKNATISLARI NERELERDE KULLANIRIZ? MADDEYİ NASIL NİTELERİZ? MADDENİN HALLERİ VE ÖZELLİKLERİ, AYNI MADDE FARKLI HALDE?, MEDDE VE CİSİM, MADDE MİKTARINI NASIL BELİRLERİZ?, MADDELER YER KAPLAR MI?, HER ŞEY MADDE MİDİR?

HAYAT BİLGİSİ

BİREYSEL FARKLAR, DUYGU VE DÜŞÜNCE, KRONOLOJİ, KİMLİK BELGELERİ, SÖZLÜ TARİH YÖNTEMİ, MİLLİ KÜLTÜR ÖGELERİ, MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ TÜRKİYE VE ÇEVRESİ, LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, YÖNLER, KROKİ, HAVA OLAYLARI, DOĞAL VE BEŞERİ UNSURLAR, EFSANE, DESTAN, ÖYKÜ VE TÜRKÜ, DOĞAL AFETLER, İSTEK VE İHTİYAÇLAR

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı Şartları:

  • Doğa Koleji Bursluluk Sınavına, Doğa Okulları’nda eğitim gören 4. sınıf öğrencileri katılabilir. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin bursları bir önceki yıl belirlenen oranda devam edecektir.
  • Doğa Okulları Bursluluk Sınavı, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini kapsamaktadır.
  • 4 ve 5. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınavda her ders için 15'er soru sorulacaktır. Sınav toplam 60 sorudan oluşmaktadır ve sınavın süresi 80 dakika olacaktır.
  • 6 ve 7. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınavda, her dersten 20 soru olmak üzere, toplam 80 soru sorulacaktır ve sınavın süresi 100 dakika olacaktır
  • Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Değerlendirmesi, toplam 700 puan üzerinden yapılacaktır.
  • Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 2 seyanstan oluşacak olup, seanslar kontenjanlarla sınırlıdır.
  • İnternet sitemizden yaptığınız başvuru sonrasında adınıza düzenlenen sınav giriş belgenizi, sınav günü yanınızda getirmeyi unutmayınız.
  • Sınav yeri, öğrencinin online başvuru formunda belirttiği okuldur ve öğrenci, kazandığı bursu yalnızca sınava girdiği kampüste kullanabilir.
  • Doğa Koleji Bursluluk Sınavı , tüm Doğa Okulları kampüslerinde yapılacaktır. Burs oranları, ilgili kampüs için belirlenen burslu öğrenci kontenjanına göre düzenlenir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

DOĞA KOLEJİ 6. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Doğa Koleji Bursluluk sınavında sorulacak sorular açıklandı. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini kapsayacak. 6. sınıf öğrencilerine yöneltilecek olan sorular ve konular şöyle:

DOĞA KOLEJİ 7. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Okullarının 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Bursluluk sınavı kapsamında sorulacak soruların kapsamı açıklandı. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini içerecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 7. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

DOĞA KOLEJİ 5. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Okullarının 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Bursluluk sınavı kapsamında sorulacak soruların içeriği belirlendi. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini kapsayacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 5. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI - 14 OCAK 2017

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı tarihi açıklandı. 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılacak olan sınava başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. Doğa Koleji Bursluluk Sınavı başvurunuzu yapmak için son tarih ise: 12 Ocak 2017 Perşembe günü. Şu anda 4. 5. 6.

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI

Doğa Kolei Bursluluk Sınavı 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılıyor. Sınava başvurular online olarak tamamlandı. Doğa Koleji Bursluluk Sınavı başvurunuzu yapmak için son tarih ise: 12 Ocak 2017 Perşembe günü. Şu anda 4. 5. 6. ve 7.sınıfta okuyan öğrencilerin katılabileceği ve tüm Doğa Okulları Kampüslerinde aynı zamanda gerçekleştirilecek olan Doğa Okulları Bursluluk Sınavına ONLİNE başvurmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ.

DOĞA KOLEJİ 3. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı 9 Ocak'ta yapılacak. 3, 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek sınavda müfredata uygun şekilde sorular sorulacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda sorulacak sorulara ve konulara ilişkin detaylar şöyle:

DOĞA KOLEJİ 14 OCAK BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

14 Ocak 2017 tarihinde yapılan Doğa Okulları Bursluluk Sınavı Sonuçlar AÇIKLANDI! Doğa Koleji 14 Ocak 2017 Bursluluk Sınavı Sonuçları, Doğa Koleji tarafından, sınavla ilgili değerlendirmenin tamamlanmasını müteakiben açıklandı. Doğa Okulları her sene olduğu gibi bu yıl da bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere aldıkları başarı puanına göre, 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde farklı oranlarda değişen burs imkanı sunacak.  4. 5. 6. 7.

DOĞA KOLEJİ 19 MART BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı 19 Mart 2016 tarihinde tamamlandı. Doğa Koleji 19 Mart 2016 busluluk sınavı sonuçlarının değelendirme işlemleri Doğa Koleji tarafından tamamlandı. Doğa Okulları her sene olduğu gibi bu yıl da bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere aldıkları başarı puanına göre, 2016- 2017 eğitim öğretim döneminde %5'ten %100'e erişen burslu eğitim alma imkanı sunacak. 3. 4. 5. 6. 7.

DOĞA KOLEJİ 2. DÖNEM BURSLULUK SINAVI

Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı. Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı 19 Mart 2016  tarihinde gerçekleştirilecek. Şu anda 3. 4. 5. 6. ve 7.sınıfta okuyan öğrencilerin katılabileceği Doğa Okulları Bursluluk Sınavına başvurmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ

DOĞA KOLEJİ 8. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

Doğa Okulları Anadolu Lisesi Bursluluk Sınavı 20 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınava,8. 9. 10. 11. sınıfta okuyan öğrenciler katılabilecek. Doğa Okulları Lise Bursluluk sınavında, 8. sınıf öğrencilerine yöneltilecek sorularla ilgili detaylar ve ders /  konu başlıkları için TIKLAYINIZ.