JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 10. SINIF KONULARI

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. 8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 10. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Tarih, Coğrafya derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 10. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

10. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

TÜRKÇE DERSİ KONULARI

Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Paragrafta Anlam, Sunum-Tanışma-Panel, Türk Edebiyatının Dönemlere Aynlmasındaki Ölçütler, İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı, İslami Dönem Türk Edebiyatı, İslami Dönem Türk Edebiyatını, Anadoludaki İlk Ürünleri

MATEMATiK DERSİ KONULARI

Sıralama - Seçme, Koşullu Olasılık, Fonksiyonların Simetrileri Ve Cebirsel Özellikleri, İki Fonksiyonun Bileşkesi Ve Fonksiyonun Tersi, Fonksiyon ile ilgili Uygulamalar, Doğrunun Analitik İncelenmesi, Çokgen-Dörtgenler

FİZİK DERSİ KONULARI

Katı Basıncı, Elektrostatik, Manyetizma, Elektrik Devreleri, Kaldırma Kuvveti, Sıvı Ve Gaz Basıncı

KİMYA DERSİ KONULARI

Asit Ve Bazlann Özellikleri, Ayırma Yöntemleri, Asit Ve Baz Tepkimeleri, Ph Karşılaştınlması, Yüzde Derişimleri, Tepkime Türleri, Küresel Isınmanın Nedenleri 

BİYOLOJİ DERSİ KONULARI

Mitoz Ve Eşeysiz Üreme, Mayoz Ve Eşeyli Üreme, İnsanlarda Üreme Sistemi, Büyüme Ve Gelişme

TARİH DERSİ KONULARI

Beylikten Devlete Geçiş: Osmanlının Kısa Zamanda Büyümesi, İskan Politikası,  1. Murat Dönemi, Ekonomi Politika, İdari-Askeri ve Ekonomik Politika, Balkan Siyaseti,  Yıldırım Beyazıt Dönemi Anadolu Siyaseti, Fetret Devri, Dünya Gücü Osmanlı; İstanbulun Fethinin Sebepleri, İstanbulun Fethinin Sonuçları, Yavuz Sultan Selim Dönemi, Mısır Seferi, Ortaçağ Avmpa Tarihi: Skolastik Düşünce, Coğrafi Keşifler

COĞRAFYA KONULARI

Ekonomik Faaliyetler, Göçler,  Su Kaynakları, Bitki Toplulukları,  Nüfus, Toprak Çeşitleri, Kayaçlar

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk Sınavında 10. Sınıf Öğrencilerine Kaç Soru Sorulacak ve Sınav Süresi Kaç Dakika Olacak?

8 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bursluluk Sınavında 10. sınıf öğrencilerine toplam 100 soru sorulacaktır. Toplam sınav süresi 100 dakika olarak belirlenmiştir. Soru dağılımı derslere göre şu şekildedir: 

Türkçe 25 soru, Matematik 25 soru, Fizik 9 soru, Kimya 8 soru, Biyoloji 8, Tarih 13 soru, Coğrafya 12 soru

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVINA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekecek Diğer Konular

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 8. SINIF KONULARI

8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 8 sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Sosyal Bilgiler derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 8. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 9. SINIF KONULARI

8. 9. 10. 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavında sorulacak soruların konu kapsamı belirlendi. Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 9 sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Sosyal Bilgiler derslerinden sorular sorulacak. Şu anda 9. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik aşağıdaki gibidir.

JALE TEZER TEMEL LİSESİ BURSLULUK SINAVI 11. SINIF KONULARI

Jale Tezer Temel Lisesi ve Özel Eğitim Kursu Öğrenci Seçme ve Bursluluk sınavı 8 Ocak 2017 Pazar günü yapılacak. Sınavda sorulacak olan soruların konu kapsamı belirlendi. Şu anda 8. 9. 10. 11. sınıfta okuyan öğrenciler için düzenlenecek olan Jale Tezer Temel Lisesi Bursluluk Sınavına katılacak olan 11. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Coğrafya, Felsefe, Tarih, Biyoloji, Kimya ve Fizik derslerinden sorular  yöneltilecek. Şu anda 11.

İSTEK OKULLARI GİRİŞ SINAVI

İstek Okulları Giriş Sınavı için başvurular başladı. İstek İlkokullarının 1. 2. 3. 4. sınıflarına öngörüşme ile, İstek Ortaokullarının 5. 6. 7. ve 8. sınıflarına İstek Giriş Sınavı ile, İstek Anadolu Liseleri Hazırlık Sınıflarınıa MEB TEOG puanı ile Anadolu Liseleri ara sınıflarına ise ön görüşme sonrasında yapılacak olan İstek Giriş Sınavı ile öğrenci alınacak.

UĞUR OKULLARI KABUL SINAVI

Uğur Okulları Kabul Sınavı için başvurular başladı. Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenecek olan ve öğrencinin başarı düzeyini ölçme amacıyla yapılan Uğur Kabul Sınavı (UKS), kayıt yaptırmak istediğiniz Uğur Okularında 14 - 15 Ocak 2017  tarihinde gerçekleştirilecek. 

SINAV KOLEJİ BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

SINAV KOLEJİ BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANIYOR... Sınav Koleji Bursluluk Sınavı 4. 5. 6. 7. 8. 12. sınıflara yönelik olarak 26 Mart Cumartesi günü yapıldı. Sınav Koleji 9. sınıflar için de TEOG başarısına göre öğrenci alınacak. Anaokulu ve diğer sınıflara ise kontenjan dahilinde, görüşme ile öğrenci kabul edilecek. Sınav Koleji Bursluluk Sınavı ile 2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde öğrencilere burslu eğitim görme imkanı sunulacak. 

TUDEM YÖNLENDİRME SINAVI 4.SINIF KONULARI

TUDEM Türkiye Geneli Yönlendirme Sınavı 4. Sınıflar için 7 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 14:00'da yapılacak. TUDEM tarafından düzenlecek bu sınava katılmak için 29 Aralık 2016 Perşembe gününe kadar başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor. Tudem Yönlendirme Sınavı 4. Sınıf Konu dağılımı ve soru sayısı ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

ÇÖZÜM EĞİTİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI

Çözüm Eğitim Kurumları Bursluluk Sınavı tarihi açıklandı. 7-8 Ocak 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan Çözüm Eğitim Kurumları Bursluluk Sınavı için başvurular devam ediyor.  Çözüm Koleji Bursluluk Sınavına ilkokul düzeyindeki 2. 3. 4. sınıf öğrencileriyle  ortaokul düzeyindeki 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileri ve Lise düzeyindeki 9. 10. ve 11.

BİLTES KOLEJİ BURSLULUK SINAVI - 14 OCAK 2017

Biltes Koleji Bursluluk Sınavı için başvurular devam ediyor. Bursluluk Sınavı 14-15 Ocak 2017 Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek. Biltes Koleji Bursluluk Sınavına 3. 4. 5. 6.

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI

Doğa Kolei Bursluluk Sınavı 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılıyor. Sınava başvurular online olarak tamamlandı. Doğa Koleji Bursluluk Sınavı başvurunuzu yapmak için son tarih ise: 12 Ocak 2017 Perşembe günü. Şu anda 4. 5. 6. ve 7.sınıfta okuyan öğrencilerin katılabileceği ve tüm Doğa Okulları Kampüslerinde aynı zamanda gerçekleştirilecek olan Doğa Okulları Bursluluk Sınavına ONLİNE başvurmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ.