ÇOCUĞUM OKULA HAZIR MI?

Bildiğiniz gibi İlköğretim kurumlarında yeni kayıtlar, her sene Haziran ayının ilk iş gününde başlamaktadır. İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılmaktadır. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan:

  • 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile;
  • 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile

okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını 1 yıl erteleyebilir.

Sizler için 2016 - 2017 Eğitim Öğretim döneminde kayıt olacak öğrencileri gösteren bir çizelge hazırladık. Aşağıda bu çizelgeyi inceleyebilirsiniz. Çocuğunuzun doğum ayına ve yılına göre, bu sene kayıt olup olamayacağını, doktor raporu ya da veli dilekçesi ile kayıt yapma durumuna bakabilirsiniz.

Şimdiden tüm okula  başlayacak öğrencilere başarılar dileriz.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA
KAYIT OLABİLECEK ÖĞRENCİLERİ GÖSTERİR ÇİZELGE

DOĞUM AYI

EYLÜL 2016
İTİBARİYLE KAÇ
AYLIK OLACAĞI

KAYIT DURUMU

AĞUSTOS 2010 ve öncesi  73 Aylık ve Üzeri ZORUNLU
EYLÜL 2010 72 Aylık
EKİM 2010 71 ZORUNLU FAKAT
DOKTOR RAPORUYLA
KAYIT OLMAYABİLİR
KASIM 2010 70
ARALIK 2010 69
OCAK 2011 68 ZORUNLU FAKAT
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLMAYABİLİR
ŞUBAT 2011 67
MART 2011 66
NİSAN 2011 65 ZORUNLU DEĞİL
İSTEĞE BAĞLI
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLABİLİR
MAYIS 2011 64
HAZİRAN 2011 63
TEMMUZ 2011 62
AĞUSTOS 2011 61
EYLÜL 2011 60
EKİM 2011
ve sonrası
59
ve daha küçükler
KAYIT OLAMAZ

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

OKUL VE ÖĞRETMEN SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çocuğu olan ailelerin ortak sorunlarından biri de Okul Seçimi konusudur. Bir çok aile kızını ya da oğlunu hangi okula göndereceği konusunda çoğu zaman kararsız durumda kalıyor. Çünkü yanlış okul seçimi bir çocuğun tüm hayatını etkileyebiliyor ve bundan dolayı okula karar verirken bazen çok iyi araştırma yapmak önemli bir konu haline geliyor. Peki sizce Okul seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Okul seçiminde öğretmenin önemi nedir? Okulun fiziksel koşulları, sosyal imkanları ne derece önemli? Devlet okulunda sunulan imkanlar yeterli midir?

ÇOCUKLARDA ÖZGÜVEN PATLA(T)MASI

Çocuklarımız bizlerin süper kahramanları... Kendimden biliyorum... Bakmaya doyamadığım, aklıma gelince ağzımın sulandığı çocuklarım herşeyin en' i benim için... Sizin için de çocuklarınız öyle biliyorum... Ama bu durumu çocuklarımıza nasıl yansıttığımız, onlara bu durumu nasıl hissettirdiğimiz o kadar önemli ki aslında...

ÇOCUĞUNUZU OKUL HASTALIKLARINDAN KORUMANIN YOLLARI

Uzun bir tatilin ardından okullar ve kreşler açıldı. Sonbahar dönemine geçtiğimiz şu günlerde anne ve babaları endişelendiren konulardan biri de hiç şüphesiz çocuklarının sağlığı. Özellikle  okullardaki  salgın hastalıklara karşı çocukların bağışıklık sistemi büyük önem taşıyor. Peki okul hastalıklarına karşı ne gibi önlemler almak lazım? Beslenme ve Hijyen konusunda neler yapılabilir? Mevsimsel geçişlerde nasıl giyinilmeli? Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapılmalı? 

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI

2016-2017 döneminde eğitim görecek olan  öğrencilere verilecek olan Özel Okul Devlet Teşviği başvuru sonuçları 5 Eylül 2016 tarihinde açıklandı. 19 Eylül tarihine kadar yapılan tercih işlemlerinin yapılmasının ardından değerlendirme sürecine geçildi. Ailelerin puan durumuna ve okul kontenjanlarına göre belirlenecek olan teşvik sonuçları 20 Eylül 2016 Salı günü açıklanacak.

KARDEŞ KISKANÇLIĞIDAN KORKMAYIN

Kardeş Kıskançlığından Korkmayın... Abimiz ile kız kardeşi arasında 4 yaş var. Oğlum hep çok naif, çok şefkatli ve çok yumuşak kalpli bir çocuk oldu. Küçük kızım doğduğunda hatta ona hamileyken bile çok endişeleniyordum kardeşi olduktan sonra abinin hayatının nasıl etkileneceğinden. Etrafımdaki herkes sürekli kardeş kıskançlığı ile ilgili hikayeler anlatıyor, sizi şunlar bekliyor, bunlar bekliyor diye sürekli uyarılarda bulunuyorlardı. E tabi bunları dinleye dinleye de oldukça tedirgin oluyordum.

KIRTASİYE ÜRÜNLERİNDE ZARARLI KİMYASAL MADDE TEHLİKESİ

Okulların açılmasıyla birlikte, tüm veliler ve öğrenciler yoğun bir şekilde kırtasiye ürünlerine yöneldiler.  Okuldaki ihtiyaçlara yönelik olarak hepimiz eksiklerimizi kırtasiyelerden, marketlerden tamamlamaya çalışıyoruz. Defterden kaleme, silgiden kalemtıraşa, kıyafetten okul çantasına kadar çok çeşitli fiyatlarda ve kalitede ürün piyasada mevcut. Peki bu ürünler sağlıklı mı? Bu ürünleri alırken tüketici olarak nelere dikkat etmeliyiz? Piyasada bu ürünlere yönelik olarak yeterince denetim yapılıyor mu?

ÇOCUKLARA ÖDEV NASIL YAPTIRILIR?

Okullar açıldı ve bir çok ailede çocukların ödevleri kriz yaratmaya başladı. Anne ve babalardan; "Ödevini yaptın mı? Ödevini yap ondan sonra TV seyredebilirsin. Ödevini yapmazsan sana oyuncak almayız. Ödevini yap sonra tatlı var" gibi cümleler söylediklerini sık sık duyuyoruz maalesef. Çocuklarımıza ödev yapma alışkanlığı kazandırmak için hemen hemen bir çoğumuz  ödüllendirme ya da cezalandırma yöntemine başvurmaktayız. Bu yöntem yanlış ve  yüzeysel bir yaklaşımdır.

BEBEKLERE UYKU DÜZENİ

Bebeklerin uyku düzenleri aslında yedikleri içtikleri kadar önemli gelişimleri için. 1 yaşına kadar bu düzeni sağlamak daha kolay olsa da 1 yaş sonrasına bu düzeni bırakan çok anne var. 

Uzmanlar 1 yaşından sonra bebeklerin deliksiz bir gece uykusu uyumalarının gelişimleri için çok önemli olduğu görüşünde. İşte bu düzeni kurmak içinde öncesinde yapılması gereken önemli bir kaç adım var. Bunlar;

  • Odayı ayırmak:(
  • Biberonu kesinlikle bırakmak
  • Gece emzirmelerini kesmek

Bu 3 konuyu hallettikten sonra, sıra uyku eğitimine geliyor.

28. IEFT YURTDIŞI EĞİTİM FUARI 13 EKİM'DE ANKARA'DA YAPILACAK

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı 11-19 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa şehirlerinde gerçekleştirilecek. Yurtdışı Eğitim Fuarına 25 ülkeden yaklaşık 200 üniversite ve Özel Okul / Kolej katılacak. Fuarla ilgili detaylar ve Okulların Burs olanakları ile ilgili yazının ayrıntılarına bakabilirsiniz.

EĞİTİMDE TAM GÜN MODELİNE GEÇİLİYOR

Eskiden sabahçı ve öğlenci  olarak eğitim veren okullarda Tam Gün eğitim modeline geçiliyor. 2019 yılından itibaren geçilecek eğitim modelinde artık sabahçı-öğlenci kavramı kalmayacak. Öğrenciler sabah derslerinden sonra öğle yemeklerini yiyerek öğleden sonra da okula devam edecekler.