ÇOCUĞUM OKULA HAZIR MI?

Bildiğiniz gibi İlköğretim kurumlarında yeni kayıtlar, her sene Haziran ayının ilk iş gününde başlamaktadır. İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılmaktadır. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan:

  • 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile;
  • 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile

okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını 1 yıl erteleyebilir.

Sizler için 2016 - 2017 Eğitim Öğretim döneminde kayıt olacak öğrencileri gösteren bir çizelge hazırladık. Aşağıda bu çizelgeyi inceleyebilirsiniz. Çocuğunuzun doğum ayına ve yılına göre, bu sene kayıt olup olamayacağını, doktor raporu ya da veli dilekçesi ile kayıt yapma durumuna bakabilirsiniz.

Şimdiden tüm okula  başlayacak öğrencilere başarılar dileriz.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA
KAYIT OLABİLECEK ÖĞRENCİLERİ GÖSTERİR ÇİZELGE

DOĞUM AYI

EYLÜL 2016
İTİBARİYLE KAÇ
AYLIK OLACAĞI

KAYIT DURUMU

AĞUSTOS 2010 ve öncesi  73 Aylık ve Üzeri ZORUNLU
EYLÜL 2010 72 Aylık
EKİM 2010 71 ZORUNLU FAKAT
DOKTOR RAPORUYLA
KAYIT OLMAYABİLİR
KASIM 2010 70
ARALIK 2010 69
OCAK 2011 68 ZORUNLU FAKAT
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLMAYABİLİR
ŞUBAT 2011 67
MART 2011 66
NİSAN 2011 65 ZORUNLU DEĞİL
İSTEĞE BAĞLI
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLABİLİR
MAYIS 2011 64
HAZİRAN 2011 63
TEMMUZ 2011 62
AĞUSTOS 2011 61
EYLÜL 2011 60
EKİM 2011
ve sonrası
59
ve daha küçükler
KAYIT OLAMAZ

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

OKUL VE ÖĞRETMEN SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çocuğu olan ailelerin ortak sorunlarından biri de Okul Seçimi konusudur. Bir çok aile kızını ya da oğlunu hangi okula göndereceği konusunda çoğu zaman kararsız durumda kalıyor. Çünkü yanlış okul seçimi bir çocuğun tüm hayatını etkileyebiliyor ve bundan dolayı okula karar verirken bazen çok iyi araştırma yapmak önemli bir konu haline geliyor. Peki sizce Okul seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Okul seçiminde öğretmenin önemi nedir? Okulun fiziksel koşulları, sosyal imkanları ne derece önemli? Devlet okulunda sunulan imkanlar yeterli midir?

OKUL HAYATINDA ÖDEVİN ÖNEMİ NEDİR?

Ödevler çocuklara bağımsız çalışmayı, sorumluluk almayı öğretmek için önemli araçlardır.  Ama bir çok çocuk neden ödev yapması gerektiğini anlayamaz ve çoğu zaman ailesinin ve öğretmeninin zorlaması ile yapar. 

İYİ BİR OKUL BAŞARI GETİRİR Mİ?

Sorumluluk bilincimizin oluşmaya başladığı okul hayatında bize öğretilenler yaşamımızın önümüzdeki yıllarını etkin olarak şekillendirmektedir. Okulda başarıyı etkileyen ve tetikleyen öğrencinin yanı sıra okulun kendisidir. Peki iyi bir okul nasıl olmalı? İşte bunun cevabı:

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURULARI

2016 -2017 Eğitim Öğretim Desteği Başvuruları hakkında detaylar 6 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazetede tebliğ edildi. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında, özel ilkokul, özel ortaokul ve özel liselerde öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler eğitim ve öğretim desteğine başvurabilecek.

ÇOCUKLAR DA UNUTABİLİR, PEKİ BİZ SÜREKLİ HATIRLATMALI MIYIZ?

Okul çağındaki çocuklarda sık karşılaşılan bir durumdur unutkanlık. Sabah okula gitmeden önce çocuğumuza her şeyi hatırlatmak gereği hissetmişizdir. Onun menejeri gibi peşinde gezer dururuz.. "Kitabını aldın mı, ödevini yaptın mı, beslenme çantanı aldın mı" gibi soruları sürekli sorar dururuz. Peki bunu yaparken çocuğumuza iyilik mi etmiş oluyoruz?

2015 - 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLK VE ORTA ÖĞRETİM DERS KİTAPLARI

2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılında Okutulacak İlk ve Orta Öğretim Ders Kitapları açıklandı. Aşağıdaki tablodan İlk Öğretim ve Orta Öğretim ders kitaplarına tıklayarak bilgisayarınıza online olarak indirebilirsiniz. Tüm Öğrencilerimize yeni öğretim yılında başarılar dileriz...

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

5580 sayılı Kanun kapsamında açılan özel okullarda okuyacak 75.000 öğrenciye eğitim ve öğretim desteği verilecek. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için Eğitim Öğretim Desteği Kılavuzu 11 Ağustos'ta MEB tarafından yayınlandı. Bu kılavuzda öğrencilere verilecek olan öğretim desteği tutarları da yer alıyor. Buna göre: Okul Öncesi öğrencilere 2.860 TL, İlkokul öğrencilerine 3.440 TL, Ortaokul ve Ortaöğretim öğrencilerine  4.000 TL, Temel Lise öğrencilerine 3.440 TL destek verilecek.

ÖZEL OKUL MU? DEVLET OKULU MU?

Okul kayıt yenileme dönemi bir çok okulda başladı bazılarımız seçimlerimizi yaptık, bazılarımız da hala çok kararsız...

Özellikle okul öncesin de ve ilkokulda karşımıza ilk çıkan soru : "Çocuğumu devlet okuluna mı göndermeliyim, yoksa özel okula mı?"

OKUL FOBİSİ NASIL AŞILIR?

Uzun bir tatilden sonra okullar açıldı. Bir çok özel okul yeni eğitim ve öğretim dönemine bir kaç hafta önce başladı. Diğerleri ise 28 Eylül itibariyle eğitime başladı. Çocuklarımızın bir kısmı okul ile yeni tanıştı ve ders zili onlar için ilk kez çaldı. Güle oynaya okula giden çocukların yanı sıra okula yeni başlayan ve  bu süreçte alışmakta zorluk yaşayan çocuklar da var. Bu süreçte hem çocukları hem de anne babaları bazı zorluklar bekliyor malasef. Ama bunlar aşılmayacak şeyler değil. Okul fobisi denilen bu sıkıntı, okula yeni başlayan çocuklarda çok sık karşılaşılan bir durum.

EĞİTİM ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Özel okullarda okuyan öğrenciler için 2016-2017 Öğretim yılı Eğitim Öğretim Desteği başvuruları 15 Ağustos 2016 tarihinde başlıyor. Veliler 2 Eylül 2016 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. Özel okul teşviğinden faydalanmak için başvuru koşulları neler? Öğrenmek için TIKLAYINIZ.