ÇOCUĞUM OKULA HAZIR MI?

Bildiğiniz gibi İlköğretim kurumlarında yeni kayıtlar, her sene Haziran ayının ilk iş gününde başlamaktadır. İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılmaktadır. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan:

  • 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile;
  • 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile

okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını 1 yıl erteleyebilir.

Sizler için 2016 - 2017 Eğitim Öğretim döneminde kayıt olacak öğrencileri gösteren bir çizelge hazırladık. Aşağıda bu çizelgeyi inceleyebilirsiniz. Çocuğunuzun doğum ayına ve yılına göre, bu sene kayıt olup olamayacağını, doktor raporu ya da veli dilekçesi ile kayıt yapma durumuna bakabilirsiniz.

Şimdiden tüm okula  başlayacak öğrencilere başarılar dileriz.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA
KAYIT OLABİLECEK ÖĞRENCİLERİ GÖSTERİR ÇİZELGE

DOĞUM AYI

EYLÜL 2016
İTİBARİYLE KAÇ
AYLIK OLACAĞI

KAYIT DURUMU

AĞUSTOS 2010 ve öncesi  73 Aylık ve Üzeri ZORUNLU
EYLÜL 2010 72 Aylık
EKİM 2010 71 ZORUNLU FAKAT
DOKTOR RAPORUYLA
KAYIT OLMAYABİLİR
KASIM 2010 70
ARALIK 2010 69
OCAK 2011 68 ZORUNLU FAKAT
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLMAYABİLİR
ŞUBAT 2011 67
MART 2011 66
NİSAN 2011 65 ZORUNLU DEĞİL
İSTEĞE BAĞLI
VELİ DİLEKÇESİYLE
KAYIT OLABİLİR
MAYIS 2011 64
HAZİRAN 2011 63
TEMMUZ 2011 62
AĞUSTOS 2011 61
EYLÜL 2011 60
EKİM 2011
ve sonrası
59
ve daha küçükler
KAYIT OLAMAZ

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

OKUL VE ÖĞRETMEN SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çocuğu olan ailelerin ortak sorunlarından biri de Okul Seçimi konusudur. Bir çok aile kızını ya da oğlunu hangi okula göndereceği konusunda çoğu zaman kararsız durumda kalıyor. Çünkü yanlış okul seçimi bir çocuğun tüm hayatını etkileyebiliyor ve bundan dolayı okula karar verirken bazen çok iyi araştırma yapmak önemli bir konu haline geliyor. Peki sizce Okul seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Okul seçiminde öğretmenin önemi nedir? Okulun fiziksel koşulları, sosyal imkanları ne derece önemli? Devlet okulunda sunulan imkanlar yeterli midir?

ÖZEL OKUL MU? DEVLET OKULU MU?

Okul kayıt yenileme dönemi bir çok okulda başladı bazılarımız seçimlerimizi yaptık, bazılarımız da hala çok kararsız...

Özellikle okul öncesin de ve ilkokulda karşımıza ilk çıkan soru : "Çocuğumu devlet okuluna mı göndermeliyim, yoksa özel okula mı?"

OKUL FOBİSİ NASIL AŞILIR?

Uzun bir tatilden sonra okullar açıldı. Bir çok özel okul yeni eğitim ve öğretim dönemine bir kaç hafta önce başladı. Diğerleri ise 28 Eylül itibariyle eğitime başladı. Çocuklarımızın bir kısmı okul ile yeni tanıştı ve ders zili onlar için ilk kez çaldı. Güle oynaya okula giden çocukların yanı sıra okula yeni başlayan ve  bu süreçte alışmakta zorluk yaşayan çocuklar da var. Bu süreçte hem çocukları hem de anne babaları bazı zorluklar bekliyor malasef. Ama bunlar aşılmayacak şeyler değil. Okul fobisi denilen bu sıkıntı, okula yeni başlayan çocuklarda çok sık karşılaşılan bir durum.

EĞİTİM ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Özel okullarda okuyan öğrenciler için 2016-2017 Öğretim yılı Eğitim Öğretim Desteği başvuruları 15 Ağustos 2016 tarihinde başlıyor. Veliler 2 Eylül 2016 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. Özel okul teşviğinden faydalanmak için başvuru koşulları neler? Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

TEOG SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte TEOG sınav tarihi de MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sıınfların katılacağı ortak sınavları 25-26 Kasım 2015 Çarşamba ve Perşembe günü yapılacak. TEOG mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015 Cumartesi Pazar günü yapılacak. 

2016 - 2017 ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURULARI SONUÇLARI

Özel Okul Teşvik Başvuru Sonuçları Burada! Özel okulda 2016-2017 döneminde eğitim görecek olan  75.000 öğrenciye sağlanacak olan Devlet Teşviği başvuru sonuçları 5 Eylül 2016 tarihinde açıklanıyor. Başvuru sonucunuzu öğrenmek için başvuru evrağınızda yer alan "Başvuru Güvenlik Numarası"nı sisteme girebilir ve teşvik başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. 2016 - 2017  Eğitim Öğretim Dönemi teşvik başvuruları ile ilgili olarak detaylar için TIKLAYINIZ...

ÇOCUKLARDA ÖZGÜVEN PATLA(T)MASI

Çocuklarımız bizlerin süper kahramanları... Kendimden biliyorum... Bakmaya doyamadığım, aklıma gelince ağzımın sulandığı çocuklarım herşeyin en' i benim için... Sizin için de çocuklarınız öyle biliyorum... Ama bu durumu çocuklarımıza nasıl yansıttığımız, onlara bu durumu nasıl hissettirdiğimiz o kadar önemli ki aslında...

ÇOCUĞUNUZU OKUL HASTALIKLARINDAN KORUMANIN YOLLARI

Uzun bir tatilin ardından okullar ve kreşler açıldı. Sonbahar dönemine geçtiğimiz şu günlerde anne ve babaları endişelendiren konulardan biri de hiç şüphesiz çocuklarının sağlığı. Özellikle  okullardaki  salgın hastalıklara karşı çocukların bağışıklık sistemi büyük önem taşıyor. Peki okul hastalıklarına karşı ne gibi önlemler almak lazım? Beslenme ve Hijyen konusunda neler yapılabilir? Mevsimsel geçişlerde nasıl giyinilmeli? Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapılmalı? 

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI

2016-2017 döneminde eğitim görecek olan  öğrencilere verilecek olan Özel Okul Devlet Teşviği başvuru sonuçları 5 Eylül 2016 tarihinde açıklandı. 19 Eylül tarihine kadar yapılan tercih işlemlerinin yapılmasının ardından değerlendirme sürecine geçildi. Ailelerin puan durumuna ve okul kontenjanlarına göre belirlenecek olan teşvik sonuçları 20 Eylül 2016 Salı günü açıklanacak.

KARDEŞ KISKANÇLIĞIDAN KORKMAYIN

Kardeş Kıskançlığından Korkmayın... Abimiz ile kız kardeşi arasında 4 yaş var. Oğlum hep çok naif, çok şefkatli ve çok yumuşak kalpli bir çocuk oldu. Küçük kızım doğduğunda hatta ona hamileyken bile çok endişeleniyordum kardeşi olduktan sonra abinin hayatının nasıl etkileneceğinden. Etrafımdaki herkes sürekli kardeş kıskançlığı ile ilgili hikayeler anlatıyor, sizi şunlar bekliyor, bunlar bekliyor diye sürekli uyarılarda bulunuyorlardı. E tabi bunları dinleye dinleye de oldukça tedirgin oluyordum.