DOĞA KOLEJİ 3. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı 9 Ocak'ta yapılacak. 3, 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek sınavda müfredata uygun şekilde sorular sorulacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda sorulacak sorulara ve konulara ilişkin detaylar şöyle:

3. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

TÜRKÇE DERSİ KONULARI

5N 1K, ÖZNEL-NESNEL İFADELER, ANAFİKİR, SEBEP-SONUÇ CÜMLELERİ, DUYGU VE DÜŞÜNCE İFADE EDEN CÜMLELER, EŞ ANLAMLI KELİMELER, ZIT ANLAMLI KELİMELER, EŞ SESLİ KELİMELER, YAPILARINA GÖRE KELİMELER, GERÇEK ANLAMMECAZ ANLAM, NOKTALAMA İŞARETLERİ, OLAYLARIN OLUŞ SIRASI, METİN TAMAMLAMA, DEYİMLER

MATEMATiK DERSİ KONULARI

KARE - DİKDÖRTGEN - ÜÇGEN-, AÇILAR, AÇILARI ÖLÇELİM VE ÇİZELİM, ÜÇGENLERİN DÜNYASI, KARE – DİKDÖRTGEN VE DİK ÜÇGEN, SİMETRİ İLE BULUŞALIM, ÖRÜNTÜ VE SÜSLEMELER, SÜTUN GRAFİĞİ OLUŞTURMA VE YORUMLAMA, 4-5-6 BASAMAKLI SAYILARI OKUMA VE YAZMA, BASAMAK VE SAYI DEĞERİ, BÖLÜKLERİNE AYIRMA, ÇÖZÜMLEME VE SIRALAMA, YIL- AY- GÜNHAFTA, ÇIKARMA-TOPLAMA İŞLEMİ PROBLEMLERİ, TOPLAMA VE ÇIKARMA İŞLEMİ, TOPLAMA- ÇIKARMA İŞLEMLERİ PROBLEMLERİ, ÇARPMA İŞLEMİ, 10-100- 1000 İLE KISA YOLDAN ÇARPMA, BÖLME İŞLEMİ, LİTRE-ML PROBLEMLERİ, TONKG-GR-MG PROBLEMLERİ 

FEN BİLİMLERİ DERSİ KONULARI

KEMİKLER, EKLEMLER, KASLAR, İSKELET, İSKELET VE KAS SAĞLIĞI, SOLUNUM ORGANLARI - SOLUNUM ORGANLARININ GÖREVLERİ, SOLUK ALIP – VERME, KANIN VÜCUTTA DOLAŞIMI, EGZERSİZ-SOLUK ALIP VERME – NABIZ, KUVVETİN HIZLANDIRICI – YAVAŞLATICI – YÖN DEĞİŞTİRİCİ – ŞEKİL DEĞİŞTİRİCİ ETKİSİ, MIKNATIS, MIKNATISIN KUTUPLARI, SUDA YÜZME VE BATMA, SUYU ÇEKME VE ÇEKMEME, MIKNATISLA ÇEKİLME, MADDENİN HALLERİ – HALLERE AİT TEMEL ÖZELLİKLER, KÜTLE VE HACİM, MADDENİN ISINIP SOĞUMASI

HAYAT BİLGİSİ

BENZER VE FARKLI YÖNLERİM; DUYGULARIMLA, DÜŞÜNCELERİMLE VARIM; DUYGULARIMI, DÜŞÜNCELERİMİ NASIL İFADE EDEBİLİRİM? , BAŞKALARINA SAYGILIYIM, YAŞADIKLARIMI SIRALIYORUM, ÜLKEMİN VATANDAŞIYIM, KENDİMİ DEĞERLENDİRİYORUM, AİLEMİN TARİHİNİ YAZIYORUM, KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİMİZ, HANGİ OYUNLARI OYNUYORUZ?, KÜLTÜR ELÇİSİYİZ, KURTULUŞTAN KURULUŞA, YÖNLER, KROKİNİN YAŞAMIMIZDAKİ YERİ, HAVA NASIL ORALARDA? , ÇEVREMİZDE GÖRDÜKLERİMİZ, EFSANE VE ŞİİRLERDE YAŞAYAN YERLER, GÜVENLİ YAŞAM, DOĞAL AFETLER, İSTEK VE İHTİYAÇLAR

İlginizi Çekecek Diğer Konular

DOĞA KOLEJİ 7. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Okullarının 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Bursluluk sınavı kapsamında sorulacak soruların kapsamı açıklandı. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini içerecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 7. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

DOĞA KOLEJİ 2. DÖNEM BURSLULUK SINAVI

Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı. Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı 19 Mart 2016  tarihinde gerçekleştirilecek. Şu anda 3. 4. 5. 6. ve 7.sınıfta okuyan öğrencilerin katılabileceği Doğa Okulları Bursluluk Sınavına başvurmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ

DOĞA KOLEJİ 5. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Okullarının 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Bursluluk sınavı kapsamında sorulacak soruların içeriği belirlendi. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini kapsayacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 5. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

DOĞA KOLEJİ 4. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

Doğa Kolejinin 4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek sınavda sorulacak soruların kapsamı belirlendi. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini içerecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan sınavda 4. sınıfta okuyanlara yöneltilecek olan sorulara ve konulara ilişkin içerik şöyle:

DOĞA KOLEJİ 6. SINIF BURSLULUK SINAV KONULARI

4, 5, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine Doğa Koleji Bursluluk sınavında sorulacak sorular açıklandı. Doğa Okulları Bursluluk Sınavı her sene olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini kapsayacak. 6. sınıf öğrencilerine yöneltilecek olan sorular ve konular şöyle:

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI - 14 OCAK 2017

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı tarihi açıklandı. 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılacak olan sınava başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. Doğa Koleji Bursluluk Sınavı başvurunuzu yapmak için son tarih ise: 12 Ocak 2017 Perşembe günü. Şu anda 4. 5. 6.

DOĞA KOLEJİ 14 OCAK BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

Doğa Okulları Bursluluk Sınavı 14 Ocak 2017 tarihinde yapılacak. Doğa Koleji 14 Ocak 2017 Bursluluk Sınavı Sonuçları, Doğa Koleji tarafından, sınavla ilgili değerlendirmenin tamamlanmasını müteakiben açıklanacak. Doğa Okulları her sene olduğu gibi bu yıl da bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere aldıkları başarı puanına göre, 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde farklı oranlarda değişen burs imkanı sunacak. 3. 4. 5. 6. 7.

DOĞA KOLEJİ 19 MART BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

Doğa Okulları 2. Dönem Bursluluk Sınavı 19 Mart 2016 tarihinde tamamlandı. Doğa Koleji 19 Mart 2016 busluluk sınavı sonuçlarının değelendirme işlemleri Doğa Koleji tarafından tamamlandı. Doğa Okulları her sene olduğu gibi bu yıl da bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere aldıkları başarı puanına göre, 2016- 2017 eğitim öğretim döneminde %5'ten %100'e erişen burslu eğitim alma imkanı sunacak. 3. 4. 5. 6. 7.

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI

Doğa Kolei Bursluluk Sınavı 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılıyor. Sınava başvurular online olarak tamamlandı. Doğa Koleji Bursluluk Sınavı başvurunuzu yapmak için son tarih ise: 12 Ocak 2017 Perşembe günü. Şu anda 4. 5. 6. ve 7.sınıfta okuyan öğrencilerin katılabileceği ve tüm Doğa Okulları Kampüslerinde aynı zamanda gerçekleştirilecek olan Doğa Okulları Bursluluk Sınavına ONLİNE başvurmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ.

DOĞA KOLEJİ 10. SINIF BURSLULUK SINAVI KONULARI

Doğa Anadolu Liseleri Bursluluk Sınavı 20 Şubat 2016 Cumartesi günü Doğa Okulu Kampüslerinde gerçekleştirilecek. Doğa Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretimine devam etmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler. Doğa Koleji Lise Düzeyi Bursluluk sınavı 10. Sınıf konuları aşağıda verilmiştir. Detaylar için TIKLAYINIZ.