ANKARA 9 OCAK 2017 KAR TATİLİ

9 Ocak 2017'de Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru bu. Yurt genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları ve  Ankara'da zaman zaman devam eden kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığının düşmesi ve oluşabilecek buzlanma ihtimaline  karşı 9 Ocak 2017 Pazartesi günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarında eğitim ve öğretime ara verilecek mi? Ankara Valiliği tarafından kar tatili ile ilgili olarak açıklama yapıldı mı?

Ankara Valiliği tarafından yapılan ve yapılacak olan açıklamalar ile ilgili olarak aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Tatil Yok: Ankara'da 9 Ocak 2017'de derslere devam edilecek. Yani tatil yok. Ankara Valisi tarafından twitter üzerinden yapılan açıklama şöyle: "Sevgili öğrenciler, Meteorolojik verilere göre, Ankara'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmamaktadır. İyi dersler."

Ankara'da yoğun kar yağışı, hava sıcaklığının düşmesi  nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartsi günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilip verilmeyeceği ile ilgili Ankara Valiliği tarafından olası yapılacak açıklamalar için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz..

ANKARA VALİLİĞİNİN KAR TATİLİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara Valiliği tarafından 9 Ocak 2017 kar tatiline ilişkin açıklamaları takip etmek için Ankara Valiliğin aşağıdaki twitter adresinden de güncel haberleri görebilirsiniz:

https://twitter.com/ankaravaliligi

İlginizi Çekecek Diğer Konular

ANKARA 21 OCAK 2016 KAR TATİLİ

21 Ocak'ta Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru bu. Yaşanan son meteorolojik olaylar ve kar yağışı sonucunda Ankara'da yer yer devam eden kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesiyle oluşabilecek buzlanma ihtimaline  karşı 21 Ocak 2016 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarında eğitim ve öğretime ara verilecek mi? 

ANKARA 22 OCAK 2016 KAR TATİLİ

22 Ocak'ta Ankara'da Okullar Tatil mi olacak? Ankara'da kar tatili yapılacak mı? Yaşanan son meteorolojik olaylar ve kar yağışı sonucunda Ankara'da yer yer devam eden kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesiyle oluşan buzlanma nedeniyle 22 Ocak 2016 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarında eğitim ve öğretime ara verildi. Peki Öğrenciler karne almayacak mı? 22 Ocak 2016 Cuma günü Okulların Tatil olması ile birlikte birinci dönem karneleri nasıl verilecek? 

ANKARA 19 OCAK 2016 KAR TATİLİ

19 Ocak'ta Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru bu. Yaşanan son meteorolojik olaylar ve kar yağışı sonucunda Ankara'da yer yer devam eden kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesiyle oluşabilecek buzlanma ihtimaline  karşı 19 Ocak 2016 Salı günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarında eğitim ve öğretime ara verilecek mi? 

ANKARA 4 OCAK 2016 KAR TATİLİ

Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru bu...

ANKARA 19 ŞUBAT KAR TATİLİ

Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru bu...

İSTANBUL 19 ŞUBAT KAR TATİLİ

 İstanbul'da Okullar Tatil mi? İstanbul'da kar tatili olacak mı? Herkesin merakla beklediği soru sonunda yanıt buldu...

BİLSEM BAŞVURULARI BAŞLIYOR

BİLSEM 2016 - 2017 dönemi Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama Kılavuzu yayınlandı. Buna göre 14 Kasım tarihinden itibaren sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilen öğrencilerin gözlem formları E-Okul Sistemi üzerinden doldurulacak. Bilsem gözlem formlarının son doldurulma tarihi ise 9 Aralık 2016 Cuma günü. BİLSEM ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZEL ARI OKULLARI 9. MATEMATİK OLİMPİYATLARI

Özel Arı Koleji Matematik Olimpiyatlarının için geri sayım başladı. Sekiz yıldır Özel Arı Okulları gençlerin matematiksel düşünme becelerilerini geliştirmek ve problemlere farklı çözüm yolları üretebilmelerine yönelik olarak Matematik Olimpiyatları düzenliyor. Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Matematik Olimpiyatlarının bu sene  9. düzenleniyor. Matematik Olimpiyatlarına Başvurmak için TIKLAYINIZ

2015 YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bildiğiniz gibi 2014 - 2015 eğitim öğretim yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlamıştı. Birinci yarıyıl 23 Ocak 2015 Cuma günü tamamlandı ve öğrenciler karnelerini aldılar. 26 Ocak 2015 ve 6 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılan Şubat tatilinin ardından 9 Şubat 2015 tarihinde ikinci yarıyıl başladı. Peki 2014 - 2015 eğitim öğretim dönemi ne zaman tamamlanacak? Öğrenciler Yaz tatiline ne zaman girecek? 2015 -  2016 eğitim öğretim dönemi ne zaman başlayacak?

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için Eğitim Öğretim Desteği Kılavuzu bir kaç gün içerisinde yayınlanacak. Eğitim Öğretim Desteği çerçevesinde her sene olduğu gibi Okul Öncesi öğrencilere 3.060 TL, İlkokul öğrencilerine 3.680 TL, Ortaokul ve Lise öğrencilerine 4.280 TL, Temel Lise öğrencilerine 3.680 TL eğitim öğretim desteği verilecek. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde ilk kez destek alacak öğrenci sayısı 75.000 olarak açıklandı.